Maturalny plan nauki 2020 – język polski

Maturalny Plan Nauki 2020 dotyczy zakresu materiału, obowiązującego na maturze z języka polskiego, na poziomie podstawowym.

Jedną z trudniejszych rzeczy w przygotowaniu do matury jest stworzenie dobrego planu. Należy wiedzieć, co omówić, w jakim zakresie, co warto zrealizować, żeby przygotowania nie były chaotyczne, a w konsekwencji bezowocne. Zrobiłam dużą część pracy za Ciebie – możesz zakupić Maturalny Plan Nauki 2020 w moim sklepie (koszt planu to 15 zł).

Optymalną formą użytkowania będzie wydrukowanie planu i wpisanie odręcznie dat realizacji poszczególnych zagadnień.

W rozpisce znajdziesz wszystkie lektury z gwiazdką oraz inne ważne teksty (bez gwiazdkowego oznaczenia). Materiał dobierałam według wytycznych CKE, podstawy programowej dla zakresu liceum oraz na podstawie sylabusów zajęć, które tworzę dla moich uczniów.

W pliku znajdować się mogą pozycje, których nie przerabialiście w szkole lub takie, które uznasz za niepotrzebne. Może się tak wydarzyć – prócz lektur z gwiazdką, lektury dobrane są subiektywnie. Z mojego doświadczenia wynika, że są to utwory istotne, dlatego też umieściłam je w Maturalnym Planie Nauki.

Podczas przygotowań polecam szczególnie strony takie jak:

Jeżeli chodzi o repetytoria dotyczące lektur:

  • Język Polski. Lepsze niż ściąga. Wydawnictwa adamantan;
  • Teraz matura. Vademecum z zadaniami. Wydawnictwa Nowa Era.

Chociaż wiadomo – najbardziej polecam Wam moją Maturalną Platformę Edukacyjną (możesz przeczytać o niej więcej i zakupić ją tu). Tam znajdziecie maturalną wiedzę w pigułce, opracowania… wiele, wiele innych. Możliwość zakupu dostępu potrwa do 3 marca 2020

Korzystajcie systematycznie i śpijcie spokojnie.
A! Przypominam: matura to nie wszystko.
Prócz zdanej matury warto też zdać egzamin z dbania o siebie i swoje zdrowie psychiczne. Nie zapominaj o tym i ucz się odpowiedzialnie (nie po nocach i nie na ostatnią chwilę 😉

Link do zakupu znajdziesz tu.

Trzymaj się ciepło,
Joanna.

Dodaj komentarz