Usystematyzuj swoją wiedzę! Już czas 💪

Ostatnia prosta. 

Tym krótkim sformułowaniem można określić czas w jakim znajdują się wszyscy tegoroczni maturzyści. Co stoi zaraz przy linii mety?
Matura – zwieńczenie 12 lat edukacji i początek najdłuższych wakacji w życiu 🎉
Jak biec tak, by uzyskać dobry czas i jednocześnie nie doznać jakiegoś urazu?
Spokojnie. 

Presja i stres są potrzebne, aby zmotywować się do działania, jednak w nadmiarze paraliżują. Mimo iż naturalnym odruchem w okresie przedmaturalnym jest wkuwanie na potęgę, ważne jest, by podjęty wysiłek nie ograniczył naszych ogólnych możliwości intelektualno-poznawczych. Dlatego, maturzysto_ko, pamiętaj, by obrać drogę smart-powtóringu i nie zapominać o częstej kawusi ☕

Piszę ten wpis aby przypomnieć Ci, że spokój jest kluczem do sukcesu, a ten jest możliwy dzięki usystematyzowaniu tego, co już wiesz.
A wiesz dużo – uwierz mi. W przygotowaniach do egzaminu z języka polskiego w procesie zapamiętania na pewno pomoże Ci Systematyzator Maturalny 2021. Jest to zbiór szablonów który ułatwi Ci przypomnienie sobie głównych cech wszystkich najważniejszych tekstów kultury, co pomoże Ci w napisanie maturalnego wypracowania bez zbędnych błędów rzeczowych.
Wszystkie utwory ułożone są epokami, a między szablonami znajdziesz najważniejsze pojęcia i definicje dotyczące danego wiersza lub powieści. Proces wypełniania tych szablonów uświadomi Ci, co masz już opanowane, a co powinieneś_aś doczytać. Ostatnie powtórki przed Tobą.
Jesteśmy już naprawdę blisko, linia mety już niedaleko!

Zrobisz to! 💪

Dodaj komentarz