ZAJĘCIA INDYWIDUALNE (ONLINE)

W roku szkolnym 2021/2022 nie prowadzę zajęć indywidualnych. Proszę się jednak nie martwić – zajęcia pod szyldem MPL prowadzą profesjonalistki, wieloletnie korepetytorki języka polskiego.
Zajęcia online odbywają poprzez aplikację Skype, Hangouts lub Zoom (w uzgodnieniu z Kursantem)

Wszystkie materiały, takie jak: prezentacje, modele i schematy opracowań, uczeń pobiera przed zajęciami, z dedykowanej do tego celu platformy (Google Scholar). Dostęp do platformy udostępniany jest uczniowi w momencie podpisania umowy korepetycji indywidualnych. Segregator Maturalny MPL wysyłany jest do ucznia kurierem.

Lektorki Matury po Ludzku


Zainteresowanie moimi zajęciami przerosło moje oczekiwania

co zaowocowało stworzeniem autorskiego programu nauczania osób przygotowujących się do zdania matury z języka polskiego.
Planem i metodami nauczania dzielę się z współpracownikami. Są to profesjonalni korepetytorzy, mający doświadczenie w pracy z uczniem. Lektorzy Matury po Ludzku to osoby studiujące prestiżowe kierunki studiów, powiązane z wykładanym przez nich przedmiotem.

Umowa


Współpraca z uczniami oraz ich rodzicami objęta jest umową, gwarantującą jakość i klarowność przeprowadzanych zajęć.

Przed pierwszymi zajęciami umowę przekazujemy rodzicowi / uczniowi poprzez e-mail, aby ustalić dogodne warunki naszej współpracy.

Segregator Maturalny MPL


Każdy uczeń podczas pierwszych zajęć otrzymuje ode mnie specjalny segregator, wyposażony w dedykowane przekładki, dzielące go na precyzyjne rozdziały i kategorie. Jest to sposób na łatwe segregowanie notatek oraz komfortowy powrót do przerobionych materiałów tuż przed maturą.

Szkolenie umiejętności teoretycznych i praktycznych

Do każdych zajęć przygotowuję prezentację multimedialną, którą uczeń może otrzymać w formie PDF. Dzięki graficznemu przedstawieniu omawianych zagadnień uczeń sprawniej i skuteczniej zapamiętuje przerobiony materiał.

Pracujemy z uczniami na stworzonych przeze mnie modelach opracowań (które dokładnie tłumaczą m.in. sposób napisania rozprawki, analizy i interpretacji wiersza czy obrazu). Uczeń może powrócić do nich w domu lub oprzeć się na tej pomocy dydaktycznej podczas pracy w szkole, czy samodzielnej realizacji zadań.
Schematy pełnią funkcję „zeszytu” ucznia. Uczeń otrzymuje dostęp do plików przeznaczonych do wydruku (schematy opracowania wiersza, obrazu lub lektury), które przeznaczone są do wykonywania notatek. Jest to sprawdzony sposób na robienie notatek według schematu, który pozwala na zapamiętanie najważniejszych elementów danych utworów oraz sposobu ich interpretacji.

Opinie


Nigdy nie uważałam, że język polski jest moją mocną stroną. Dzięki p.Asi uwierzyłam, że wszystko jest możliwe, nawet matura ustna! Zajęcia prowadzone są na wysokim poziomie i w przyjemnej atmosferze. Jestem pewna, że bez pomocy p.Asi mój wynik maturalny nie byłby tak dobry jaki się okazał.

Julia

Miła atmosfera i przyjemna nauka. Asia to nie tylko wspaniały korepetytor, ale i przyjaciółka na cały rok. W przeciągu roku szkolnego, zdążyła ze mną nadrobić trzy lata zaległości, dzięki czemu byłam w stanie napisać rozszerzony polski na 70%.

Julia

Pełen profesjonalizm i 100% skuteczności, poza tym miła atmosfera i ciekawie prowadzone zajęcia oraz ogromne zaangażowanie i pasja w nauczaniu, POLECAMY!!!

Piotr

Jako była licealistka uważam że Asia jest najlepszym korepetytorem na jakiego kiedykolwiek trafiłam, nauczyła mnie że warto wierzyć w sisbie i pomogła mi rozwinąć swoje umiejętności ( jak sie okazuje jedynki nie są jedynym sposobem na zmotywowanie ucznia). Z całego serca polecam tą korepetytorke kto ma mało wiary w swoje możliwości, zarówno słabszym jak i tym bardziej wybitniejszym. Dzięki świetnym metodom nauczania, pogłebiłam swoją wiedze która była na poziomie podstawowym, aby zdawać polski rozszerzony i to w bardzo krótkim czasie. Wydaje sie niemożliwe ale z Asią nie ma rzeczy nieosiągalnych 😉

Martyna

Polecam wszystkim, bardzo dobre indywidualne podejście do ucznia. Matura zdana bardzo dobrze.

Maciej

Asia potrafii w niesamowity sposób zaciekawić ucznia. Nie inaczej było ze mną. Ożywiła moją ciekawość do języka polskiego. Opracowywanie wierszy było niesamowitą przyjemnością. Kiedy omawiany w liceum temat był dla mnie niezrozumiały, Asia robiła wszystko żeby mi to wytłumaczyć. Jestem jej wdzieczna za to, że mnie motywowala do pracy, abym nie przestawala ćwiczyć rozprawek. Matura poszła mi dobrze, ale to nie są jedyne owoce naszej wspolnej współpracy. Naprawdę polecam

Kasia

Dzięki Pani Asi uwierzyłam, że mogę bez problemu napisać rozszerzoną maturę z języka polskiego. Jestem bardzo zadowolona z uczęszczanych korepetycji. Świetna atmosfera na lekcji i korepetytor.
Polecam Panią Asię wszystkim, którzy mają problem z językiem polskim, jak i chcącym jedynie podszkolić swoje umiejętności z tego przedmiotu. 🙂

Natalia

Zespół MPL

Antonina Jaślan

Mam na imię Antonina i od 4 lat uczę języka polskiego uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i liceów. W swojej pracy uwielbiam to, że jest okazją do dyskusji rozwijających kompetencje kulturowe oraz poszukiwania nowych źródeł poznania kultury polskiej i obcej. Swoje lekcje prowadzę według określonego planu, który został stworzony tak, aby uczeń mógł z nich czerpać jak najwięcej, ale zawsze bardzo uważnie słucham uwag, opinii i propozycji moich kursantów. To ich zadowolenie i rozwój indywidualny jest dla mnie priorytetem. Szczerze wierzę, że najlepsze zajęcia to te, które tworzymy przy wspólnym zaangażowaniu. Na co dzień studiuję prawo i kulturoznawstwo na Uniwersytecie Warszawskim, a prywatnie interesuję się kinematografią i historią mody XX wieku. Do zobaczenia na lekcji!

Joanna Łucka

Lekcje polskiego to najpiękniejsze szkolne wspomnienie, zwieńczone wynikiem maturalnym – 100% z języka polskiego na poziomie rozszerzonym. Dzięki temu wynikowi, dostałam się na ukochaną psychologię, jednak coś nieustannie ciągnęło mnie w stronę uczenia… Polskiego. Do matury przygotowałam dziesiątki osób, nawiązałam z nimi wspaniałe relacje i odnalazłam połączenie dwóch pasji (psychologii i literatury) w jednej aktywności – przygotowywaniu zdeterminowanych maturzystów do tego najważniejszego egzaminu. Zainteresowanie moimi zajęciami przeszło moje najśmielsze oczekiwania! Dlatego dziś mogę przedstawić Państwu mój niezawodny zespół zdolnych korepetytorek Matury po Ludzku ( :

Joanna Piechura

Studiuję polonistykę i anglistykę w Kolegium MISHiS na UW. Zajmuję się historią literatury polskiej w ujęciu porównawczym (konteksty anglojęzyczne i francuskojęzyczne). Uczę od ponad sześciu lat, tłumaczę poezję i teksty użytkowe. Mój zawód jest tym, co robię najlepiej dzięki uczniom, których spotykam. Maria Konopnicka, Elżbieta Drużbacka, Marianne Moore – przedstawię Ci je tak, że sam(a) będziesz chciał(a) dowiedzieć się jeszcze więcej.

Albert Gorzelak

Jeśli piszesz maila, bądź dzwonisz na numer Matury po Ludzku, najprawdopodobniej skontaktujesz się ze mną. Stanowię bramę-wejście do tego królestwa. Czujnym okiem sprawdzam teksty, które publikowane są na Instagramie i stronie internetowej. Moim zadaniem jest też przygotowywanie grafik na media społecznościowe i dbanie o estetyczną stronę prezentacji, które prowadzą uczniów do wyżyn maturalnych sukcesów. Zwą mnie... Pan od grafiki. Studiowałem filologię polską i zakochałem się w strukturze książek. Nie tylko w strukturach treści, ale też w ich fizycznej konstrukcji – w fontach, zwierciadle zadruku, żywej paginie, ilości znaków w linijce. To właśnie popchnęło mnie w objęcia szeroko pojętej grafiki komputerowej.